تصمیمان
یادگیری مهارت های جدید

معنای متفاوت عشق در بین افراد مختلف

عشق
انسان‌ها بر اساس تجربیات گذشته و شخصیتی که دارند معنای متفاوتی به عشق می‌دهند. برخی آن را دوست داشتن بی‌قیدوشرط تفسیر می‌کنند

معنای متفاوت عشق در بین افراد مختلف

انسان‌ها بر اساس تجربیات گذشته و شخصیتی که دارند معنای متفاوتی به عشق می‌دهند. برخی آن را دوست داشتن بی‌قیدوشرط تفسیر می‌کنند

مردی ممکن عشق را به معنای حمایت کردن از همسر بداند در حالی همسرش عشق را این‌گونه تفسیر می‌کند که مرد باید همه زمانش را به او اختصاص دهد.

به دلیل همین نوع نگاه‌های مختلف زوج‌ها به احساس حقیقی شریک عاطفی‌شان دچار تردید می‌شوند و به‌درستی نمی‌دانند که آیا همسرش نسبت به او عشقی دارد یا خیر.

مثلاً ممکن است مردی همیشه مراقب زنش باشد ولی چون در طول روز بیشتر اوقات سرکاراست ممکن است ازنظر زنش مردی بی‌عاطفه در نظر گرفته شود.

درحالی‌که در این مورد به این معنی نیست که مرد زنش را دوست ندارد بلکه او تفسیر متفاوتی از دوست داشتن دارد.

راه‌حل برخورد بامعنای متفاوت افراد در مورد عشق چیست؟

اولا باید معناهای مختلف عشق را بدانید که کدام رفتارها را نوعی دوست داشتن می‌توان در نظر گرفت و در مورد آن‌ها با همسرتان صحبت کنید و تعریفی که او از عشق دارد و تعریف خودتان از عشق را مکتوب کنید.

پس از نوشتن دیدگاه‌ها و معنای هرکدام، باید کاغذ را عوض کنید و هرکدام از دیدگاه دیگری که در مورد دوست داشتن نوشته و معنایی که او به عشق می‌دهد آگاه شوید.

در حقیقت باید سعی کنید به شناختی مشترک از دوست داشتن دست‌یابید.

مثلاً در مثال بالا مردی‌اید کمی بیشتر وقتش را برای خانواده خود بگذارد و زن نیز باید درک کند که مرد می‌خواهد همه‌وقتش را به خانواده اختصاص دهد ولی نمی‌تواند چون می‌ترسد از کارش اخراج شود.

زن باید درک کند حتی زمانی که همسرش به کارکردن اختصاص می‌دهد نیز نوعی عشق به اوست. چراکه این زمان را برای بهبود شرایط دو نفر صرف می‌کند.

اگر زنان به شناخت عمیق‌تری از مردان برسند به این نتیجه می‌رسند که مردان احتیاج به فضای شخصی و حریم اختصاصی دارند که دوست دارند تنها باشند و به علایق خود برسند که شاید برای زنان جالب نباشد.

این فضای شخصی برای زنان نیز وجود دارد و باید از طرف مردان مورداحترام قرار گیرد.

پس اگر همسرتان به شما گفت که شما او را دوست ندارید باید بدانید معنایی که هرکدام از شما به دوست داشتن می‌دهید متفاوت است؛ و اگر از معنایی که هرکدام از شما به عشق می‌دهید باخبر شوید و سعی کنید دیدگاه خود را به هم نزدیک کنید آنگاه بسیاری از این‌سو تفاهم‌ها برطرف خواهد شد.

دوست داشتن از دیدگاه هرکسی معنایی متفاوت دارد و هرکسی با توجه به گذشته‌ای که داشته و آنچه درگذشته در مورد عشق ورزیدن یاد گرفته باوری منحصربه‌فرد در مورد دوست داشتن   دارد.

ولی شناخت دیدگاه‌های مختلف افراد در مورد دوست داشتن و آگاهی از معنایی که شریک عاطفی‌مان از این موضوع دارد تا حد زیادی به ما دررسیدن به سطح زندگی مطلوب و رضایت‌بخش کمک خواهد کرد.

در این مقاله در مورد معنای متفاوت افراد در مورد دوست داشتن صحبت کردیم و بیان کردیم که دیدگاه‌های مختلفی که افراد در مورد دوست داشتن دارند باعث نوعی سو تفاهم و کشمکش در زندگی مشترک می‌شود.

و راه‌حل آن‌که صحبت کردن و بیان دیدگاه‌های همدیگر در مورد معنای دوست داشتن بود را بیان کردیم.

انتظار می‌رود همه‌ی افرادی که درگیر روابط عاطفی هستند و در مسائل ارتباطی خود دچار مشکل هستند با دانستن این مسئله بتوانند کمی از نزاع‌ها و نارضایتی خود از زندگی مشترک را کاهش دهند.

که دوست داشتن را نه‌فقط از دیدگاه خود بلکه از دیدگاه دیگری نیز نگاه کنند و بدانند بسیاری از رفتارهایی که ما آن‌ها را نشانه‌ای از  دوست داشتن نمی‌دانیم از دید طرف مقابل نوعی عشق ورزیدن محسوب می‌شود.

دیدگاه شما در مورد عشق و دوست داشتن چیست؟ شما چه معنایی به دوست داشتن می‌دهید؟

 

امتیاز به این مقاله
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *