تصمیمان
یادگیری مهارت های جدید

3 مورد از مهمترین دلایلی که به خاطر آن شکست میخوریم (و راه غلبه بر آنها)

دلایل شکست

 

3 مورد از مهمترین دلایلی که به خاطر آن شکست میخوریم (و راه غلبه بر آنها)

چیزهایی در زندگی وجود دارند که فرد را از رسیدن به موفقیت باز میدارند و راه هایی وجود دارد تا بر آنها غلبه کنیم.

در کتاب فروشی ها قسمت کتاب های روانشناسی فردی و موفقیت پر است از کتاب هایی که قرار است شما را موفق کند. تمام گفته ها و توصیه های درونش نیز درست است و کسی نمیتواند ایرادی از آنها بگیرد اما چرا همه بعد از خواندن موفق نمیشوند؟

چرا ما راه موفقیت را که پیدا میکنیم (یا اصلا در پیدا کردن راه موفقیت) تمام کارهایی که باید انجام بدیم را میدانیم اما نمیتوانیم تمام آنرا انجام دهیم؟ برنامه ریزی, هدف گذاری, افکار مثبت, تصویر سازی و … اما در آخر در نیمه راه؛ بوووووووم ! همه چیز بهم میریزد.

باز نا امید میشیم و از هرچی کتاب و سمینار و فرد موفق در دنیا هست بیزار میشیم. اما این نوشته راجع به چیز دیگریست, نکته ای که در هیچکدام از کتاب ها به صورت مستقیم به آن اشاره نشده و اگر هم شده به صورت سطحی و در حد معرفی : ” چرا شکست میخوریم؟ ” این نکته ای است که میخواهیم بررسی کنیم…

همه مان راه موفقیت رو کم و بیش میتونیم پیدا کنیم, اما چه چیزی باعث میشود در راهمان شکست بخوریم؟ چه دلایلی برای شکست وجود دارد؟ چطور میتونیم بر آنها غلبه کنیم؟
این مقاله در برابر نوشته های موفقیت
همانند اختراع چتر نجات در برابر اختراع هواپیما است !

شما قرار است در این نوشته بخوانید و یاد بگیرید که 10 دلیل عمده برای شکست وجود دارد. هر زمانی در هر مکانی هر فردی شکست خورده به خاطر یکی یا چند دلیل از این لیست 10 تایی است، حتی خودتان بعد از خواندن به این موضوع پی خواهید برد که شکست هایتان به خاطر کدام دلیل بوده و چطور میتوانیم اینبار بر آنها غلبه کنیم؟

3 دلیلی که قرار است مانع راه موفقیت شما شود و روش های غلبه بر آن ها :

 

1. مجددا اقدام نمیکنید :

زندگی آسون نیست, اصلا آسون نیست.
مخصوصا وقتی که رویایی دارید و میخواهید بدستش آورید آنوقت است که تمام موانع ذهنی, احساسی و فیزیکی دست در دست هم میدهند تا شما را به جایگاهی که دیروز بودید برگردانند…

ممکن است از شک و شبه های ذهنی که دارید یا احساس ترس و یا حتی موانع فیزیکی مانند رقیبان باعث نشوند شما به خواسته هایتان برسید و نباید هم بگذارند. زیرا شما در حال تغییر هستید و ذهن انسان به شدت نسبت به تغییر حساس است ,نمیخواهد شرایط جدیدی داشته باشد تا با آن سازگار شود

افرادی که شکست میخورند و پیشرفت نمیکنند ,همان هایی هستند که از شکست هایشان نا امید شده اند. شما نباید ازین دست افراد باشید.

جک کنفیلد نویسنده سری کتاب های سوپ جوجه برای روح قبل از فروختن اولین یک میلیون نسخه از کتاب هایش به بیش از 200 انتشارات درخواست چاپ داده بود.

سم میکولاک قهرمان ژیمناستیک المپیک سال 2012 لندن ,یک سال قبل از المپیک 2008 زانو هایش آسیب دیدند و نتوانست در المپیک شرکت کند اما مجددا اقدام کرد و نخواست از شکست هایش نا امید شود و در سال 2012 به بالاترین مقام در رشته ژیمناستیک در المپیک 2012 نایل شد.

این افراد فقط مجددا اقدام کردند…

2. بهانه های زیادی دارید :

همه ما ها که دنبال موفقیت هستیم, هر روز در حال دست و پنجه نرم کردن با انگیزه مان هستیم. باید هر روز انگیزه داشته باشیم.

صبح ها برای زدن دکمه ی Snooze زنگ موبایل یا ساعتمان در یک ثانیه یک عالمه فکر در ذهنمان در جریان است, آیا انگیزه کافی داریم تا نخوابیم؟ یا باید بیدار شویم و سر تمرین برویم؟ زودتر سر کار برویم؟ یک ذره کتاب بخونیم؟ و …

بهانه ,همه جا هست. در گوشه هر اتاقی که هستید,بهانه کمین کرده تا انتخابش کنید. هر زمانی که نیاز داشتید انتخاب کنید بهانه یا کاری که باید انجام دهید یادتان باشد که دقیقا چه چیزی میخواهید از زندگیتان و درحال بدست آوردن چه چیزی هستید و چرا ؟

خیلی از مردم بهانه هایی دارند مانند نداشتن وقت کافی / نداشتن پول / انرژی / و … برای اینکه زندگیشان را تغییر دهند.

فرقی که باعث موفقیت دسته اول (موفق ها) با افراد دسته دوم (بهانه جو) این است که افراد موفق میتوانند بهانه ها جذابی که وارد ذهنشان میشوند را دور بریزند و هدفشان را شفاف ببینند.

ازینکه کسب و کار خودتان را شروع کنید نترسید. دل به دریا بزنید و از شغل کارمندی تان استفاء دهید. اگر نمیخواهید استفاء دهید هم راه هایی برای شروع کسب و کارتان هست که در نوشته های قبلی در مورد آن بحث کردیم

3. به اشتراک نمیگذارید :

کمک به دیگران بدون چشم داشت بزرگترین و بهترین سکوی پرتاب شما است در زندگی.

افراد موفق ازینکه علم شان ,شبکه شان و یا هرچیز دیگری که دارند را با دیگران به اشتراک بگذاریند هراس


افراد موفق ازینکه علم شان ,شبکه شان و یا هرچیز دیگری که دارند را با دیگران به اشتراک بگذاریند هراسی ندارند. آنها میدانند طیق گفته ناپلئون هیل هر کاری که برای دیگران انجام دهند در واقع برای خودشان انجام داده اند اما به صورت غیر مستقیم.

در دنیا قانونی به اسم کارما وجود دارد : هر کاری انجام بدهید ,عوضش به شما پس داده خواهد شد.

پس اگر میتوانید به دیگران کمک کنید ,کمک کنید. چشمداشت نداشته باشید. اگر فردی را در بین دوستانتان دارید که میتواند برای دوستتان کاری انجام دهد معرفی کنید.

اگر از از دست دادن پول, علم, شبکه فردی و … در هراس باشید زودتر از دست خواهید داد پس همانند افراد ثروتمند ,افکار ثروتمند داشته باشید و همواره بخواید به دیگران کمک کنید

حتی شما, هرچقدر هم مستقل باشید نمیتوانید در این دنیای بزرگ به تنهایی موفق شوید. پس کمک کنید تا کمکتان کنند.

امتیاز به این مقاله
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *