کمرویی و 3 روش دوست شدن با افراد جدید

کمرویی و 3 روش دوست شدن با افراد جدید

کمرویی و 3 روش دوست شدن با افراد جدید

کمرویی و مشکلات آن بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. یکی از مشکلات کمرویی مواجه شدن با افراد جدید و ایجاد دوستی های تازه می باشد.

بیشتر افرادی که می خواهند از مشکل کمرویی نجات یابند سه استراتژی غلط را دنبال می کنند.

3 استراتژی غلط در کمرویی و دوست شدن با دیگران:

اول اینکه افرادی که دچار کمرویی هستند سعی می کنند برای شروع با افراد فوق موفق در روابط اجتماعی و به قول معروف نقل مجالس دوست شوند. این روش باعث می شود شما احساس حقارت و خود کم بینی شدیدی داشته باشید و دائم بهبود ناچیز خود را با قهرمان بازی های فرد شلوغ و خون گرم اجتماعی، مقایسه کنید. عیب این کار سرخوردگی و ناامید شدن از غلبه بر کمرویی است که در درازمدت شما را آزار می دهد. بهتر است بجای مقایسه کمرویی خود با افراد بسیار محبوب و اجتماعی، فقط در برخی مواقع الگو بگیرید، همین. افراد موفق اجتماعی معمولا تجربه های زیادی در روابط دارند که باید شما این مسیر را آهسته و پیوسته طی کنید.

shyness-کمرویی و غلبه بر کمرویی

shyness-کمرویی و غلبه بر کمرویی

.

دومین استراتژی غلط این است که افراد دچار کمرویی منتظر هستند تا دوستی پیدا کنند و سپس برای معاشرت بیشتر دوتایی اقدام کنند. همین تاخیر در تمرین روابط اجتماعی باعث می شود همیشه تنها باشید. اگر منتظر نفر دیگری باشید فقط و فقط وقت خود را تلف می کنید و کم کم اعتماد به نفس شما هم کم می شود. بهتر است خودتان دست به کار شوید و روابط با دیگران را تمرین کنید و اشتباهات خود را یافته و آن را بهبود بخشید.

سومین استراژی غلط این است که افراد دچار کمرویی دست زدن به اقدامات پُر ریسک و خطرناک است. مثلا هنوز نمی تواند یک دوستی ساده را شکل دهد، اما به دنبال سخنرانی در یک کنفرانس بین المللی است!! یا می خواهد تور لیدر شود و یا کاری که به شدت از حوزه امن او خارج می باشد! این روش باعث می شود شما بعد از اقدام بیشتر در لاک کمرویی خود فرو بروید و احتمال تکرار تمرین بسیار کاهش می یابد و اگر اشتباهی از شما رخ دهد تا مدت ها شجاعت اقدام و تمرین مجدد را در شما از بین خواهد برد. راه بهتر این است که در حالت کمرویی شما از اقدامات ساده تر و راحت تر برای غلبه بر کمرویی استفاده کنید و به تدریج توانایی های خود را بهبود بخشید.

حتماً به این مطلب هم نگاهی بیندازید >>  خجالتی بودن شما را تنها تر می کند!

.

ما به شما دوستان عزیز سه دسته افراد را برای شروع رابطه پیشنهاد می کنیم:

 1. افرادی که با شما علایق مشترکی دارند. مثل کسانی که به کوهنوردی، پیاده روی، شعرخوانی و… علاقه دارند. می توانید این گونه افراد را در سایت ها و انجمن های اینترنتی پیدا کنید. دوستی با افراد شبیه به خود بسیار برای افرادی که کمرویی دارند مناسب و آسان خواهد بود.
  shyness-کمرویی و غلبه بر کمرویی

  shyness-کمرویی و غلبه بر کمرویی

 2. افرادی که خودشان به دنبال دوست هستند و از تنهایی رنج می برند. فرض کنید می خواهید یک پیراهن قرمز بفروشید. بهترین و اولین گزینه کسی است که دنبال پیراهن قرمز باشد. به همین سادگی! وقتی فردی احساس تنهایی می کند بسیار با روی بازتری با شما برخورد خواهد کرد و عکس العمل بهتری نشان می دهد. افرادی که به دنبال دوستی هستند به شدت از شما (حتی با تمام نواقص رفتاری) استقبال خواهند کرد. دوستی با اینگونه افراد را از دست ندهید.افرادی که خودشان دچار کمرویی هستند. بسیاری از افراد جامعه دچار کمرویی و خجالت هستند ولی از درون بسیار افراد نجیب و دوست داشتنی می باشند. هر چند فرصت ظهور توانایی های خود را نداشته اند ولی بسیار مهربان و قابل اعتماد هستند. خود شما اگر دچار کمرویی هستید مشکل آنها را به خوبی درک می کنید و یک شریک مناسب برای تمرین و تبادل نظر خواهید یافت. افرادی که دچار کمرویی هستند می توانند تجربیات خوبی در اختیار شما قرار دهند. و نکته مهم این است که اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برند و دیگر لازم نیست خود را با افراد سوپر موفق و اجتماعی شلوغ مقایسه کنید.

اگر نظر یا تجربه ای در این زمینه دارید حتما با ما و دوستان خود در زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید.

برای شروع حتماً توصیه می کنم هدیه ما به نام روز آزادی کم روها که 3 راز ساده و ترفند کاربردی برای غلبه بر خجالتی بودن است را از لینک زیر بصورت کاملاً رایگان دانلود کنید:

درمان خجالتی بودن-Shyness

غلبه بر کمرویی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این مطلب امتیاز دهید)
Loading...
منبع: سایت تصمیمان

حتما نگاهی به مطالب مرتبط زیر بیندازید

نظرات:

 1. soheila

  با سلام…
  مثل همیشه عالی و مفید بود. ممنون از سایت خوبتون…
  به نظر من که این راه کار هایی که تو این سایت ارائه میشن اکثرا کاربردی و عملی هستن و ما میتونیم تو زندگی پیادشون کنیم.
  مثلا شما اگر در یک باشگاه ثبتنام کنید و یا هر کلاس دیگه ای، افراد زیادی رو پیدا میکنید که هدفشون با شما یکیه و دغدغه های مشترک خواهید داشت و فاصله ی مکانی هم در این موارد کم هست و میتونه شروع خیلی خوبی برای یک دوستی باشه. یا به قول مدیر محترم سایت شما توی پیاده روی روزانه در پارک هم میتونید دوست پیدا کنید. فقط کافی وارد اجتماع بشید…اون اجتماع میتونه دانشگاه، کلاس زبان، باشگاه ورزشی و… باشه!
  من خودم از همین طریق دوستهای زیادی پیدا کردم و تونستم روابط اجتماعیم رو گسترش بدم.
  در هر صورت از تو خونه نشستن و در انزوا و تنهایی به سر بردن بهتره…
  با تشکر و احترام

  پاسخ
 2. elnaz

  با سلام
  اینکه راهکارهای ارائه شده در نهایت منجر به محدود نمودن فرد کمرو می شود تاسف آور است. این راهکارها فقط باعث پاک شدن صورت مسئله می شود. راهکار درست این هست که کمرویی فرد درمان شود به طوریکه حتی برای دوستی انتخاب شود نه اینکه صرفا او به دنبال دوستی باشد آن هم فقط دوستی دارای برخی ویژگی های مشترک. پس آنچه او دوست دارد چه می شود انتخاب ها و علایق او چه جایگاهی پیدا میکنند؟
  کسی که کمرو هست نباید عاشق شود؟ البته طبق این پروتوکل باید عاشق فردی تنها با ویژگی های مشترک شود!

  پاسخ
 3. نوبختی

  گرچه بدلیل فقر فرهنگی نمی توانیم توصیه های دانشمندان اروپایی را مناط اعتبار تلقی کنیم اما به هر حال با نظر مدیریت سایت موافقم که می توان با الگو گیری از مناسبات اجتماعی دیگران، امکان رفع نواقص و کمبود ها در تعاملات اجتماعی را با عنایت به فرهنگ اسلامی در ایران تجربه کرد.

  پاسخ
 4. رضا

  سلام با تشکر از مطالب خوبتون افراد زیادی برای درخواست کار و یا ویزیتورها برای معرفی محصول به من مراجعه میکنن افراد کم رو بخاطر عدم توانایی تو معرفی خودشون مهارتها و تجاربشون وهنرو استعدادی که خود شخص از اون خبر داره …. ارزشی برای کارخودشون قائل نشده و موفق نمیشن بعضی وقتها فقط بصرف کفتن من ادم منظمی هستم خوش قول و سروقتی هستم ویا کلماتی ساده که اعتماد مصاحبه کننده جلب شده وموفقیت حاصل میشه  

  پاسخ
 5. علی . ج پ

  باسلام …
  راهکارهای پیشنهادی شما برای غلبه بر کمرویی و بیرون آمدن از انزوا با واقعییت امروز جامعه فاصله ای زیاد دارد ، اینهایی که تو کتابهای خارجی نوشته میشه و شما ترجمه کرده و به عنوان راهکار تحویل میدهید با فرهنگ امروز ما هماهنگ نیست . مثلٱ کثی که در یک کشور خارجی دکترای جامعه شناسی گرفته آن مدرک به درد ایران نمیخورد ، حتی شهرهای کشور ما هم فرهنگ هایشان باهم متفاوت است . اینجا تهران است جایی که ارزشهایشان و تفریحاتشان را باتوهین و تحقیر کردن دیگران بدست می آورند . درصد بسیار کمی از مردم مثل شما زندگی میکنند و شرایط شمارا دارند ، من فکر میکنم افراد کمرو آدمهای فقیر و قانعی هستند ، چون نمیتوانند در جامعه حضور پر رنگ و فعالی داشته باشند ، ……………………………………………………………………..
  نمیدونم شایدم من دارم اشتباه میکنم ،مطمعنٱ گفته های شما بدرد کسانی میخورد و اگر بتواند گره ای از مشکلات یک نفر هم بردارد باز جای شکر دارد … خدا یار و نگهدارتان …‌

  پاسخ
  1. مدیرسایت

   سلام بر شما دوست عزیز.
   نمی دانم چرا برخی دوستان فکر می کنند مطالب به درد جامعه ایران نمی خورد! مثلا دوست شدن با افرادی که اهل پیاده روی هستند، کار سختی نیست فقط کافیست در اینترنت و انجمن های فارسی زبان کمی سرچ کنید.
   یا اینکه برای شروع از افراد شبیه به خود تمرین را آغاز کنید. دوستان توجه کنند که کمرویی و اضطراب اجتماعی به راحتی با تمرین قابل رفع شدن است. این بهانه ها فقط مشکل را حادتر می کند.
   موفق باشید.

   پاسخ
 6. شهاب

  باتشکر بسیار از نویسندگان و مدیران سایت. سرفصل مطالب خیلی خوب طرح میشوند ولی مشکل اینجاست که خیلی کتابی و آکادمیک وار توضیح داده میشوند.ای کاش کاربردی تر و نزدیک تر به جامعه امروزی این مطالب توضیح داده میشد.به طور مثال وقتی اکثریت افراد جامعه امروزی ما به قول گفتنی دنبال شاخ بودن و مادی گرایی هستند و دچار تکبر کاذب هستند،کمرو که جای خود دارد،پرو هم نمیتواند ارتباطات خود را گسترش دهد.حال بگذریم که بعد از شکل گیری یک رابطه،تازه اصل مشکلات و بدی ها و نامردی ها آغاز میشود.

  پاسخ

لطفا نظر خود را بگویید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *