راز موفقیت در قرعه کشی نیست! درس6

راز موفقیت در قرعه کشی نیست! درس6

راز موفقیت در قرعه کشی نیست! درس6

راز موفقیت را در درسهای قبلی توضیح دادیم و اینکه اثر مرکب را درک کنید و از اعتقاد به نتایج آنی و راز موفقیت عجیب و غریب خلاص شوید. از این اعتقاد که موفقیت باید به همان سرعتی به دست آید که مثلاً فست فود حاظر می شود، یا مثل یک عینک مطالعه یک ساعته ساخته می شود، یا عکسی که سی دقیقه ای چاپ می شود، تخم مرغی هایی که در ماکروفر به سرعت می پزند، یا آب گرم فوری یا ارسال و دریافت سریع پیام کوتاه از طریق تلفن همراه و…این طرز فکر را باید ول کنید، قبول؟

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

به خودتان قول دهیدکه یک بار برای همیشه، همه ی فکر و خیالات شبیه برنده شدن در بلیط بخت آزمایی، یا قرعه کشی بانک ها یا با خرید پودر لباسشویی صاحب پول و ماشین شوید را رها کنید و با واقعیت رو به رو شوید، این راز موفقیت فقط در حد افسانه هاست. چون شما فقط داستان هایی را می شنوید که درباره ی آن یک برنده صحبت می کنند، ولی از آن میلیون ها نفر بازنده حرفی نمی زنند. آن شخصی که می بینید به خاطر برنده شدن در یک قرعه کشی شادی می کند یا جلوی یک دستگاه بخت آزمایی بالا و پایین می پرد، چیزی از صدها باری که شکست خورده است به زبان نمی آورد. اگر با استفاده از ریاضی، احتمال برنده شدن کسب یک نتیجه ی مثبت را حساب کنیم، با یک عدد خیلی خیلی کوچک به صفر گرد می شود، رو به رو می شویم که نشان می دهد احتمال برنده شدن شما در حد صفر خواهد بود. (ربطی به بدشانسی شما ندارد و این قانون احتمالات است) دانیل گیلبرت، روانشناس هاروارد و نویسنده ی کتاب«شیرجه درخوشبختی» می گوید اگر در هر سی ثانیه یک بازنده مسابقه را در تلویزیون نشان دهیم که در عوض، بگوید باختم، حدود 9سال طول می کشد تا کل بازنده های یک قرعه کشی را نشان دهیم!! این یعنی وقتی به راز موفقیت می رسید که رنگ موهایتان با رنگ دندانهایتان یکی شده است. اگر صبر زیادی دارید می توانید به روش قرعه کشی و شانس متوسل شوید.

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

وقتی شیوه ی کار اثر مرکب را فهمیدید، دیگر برای راه حل های سریع یا شانسی تلاش نخواهید کرد. دیگر دنبال راز موفقیت جادویی نمی روید. خودتان را با این باورها گول نزنید که مثلاً یک ورزشکار فوق العاده موفق، زندگی اش را صرف هزاران ساعت تمرین های خیلی سخت و منظم نکرده است. او برای تمرین کردن، صبح ها، خیلی زود از خواب بیدار می شود و در حالی که دیگران از تمرین کردن دست می کشند، به تمرین مداوم ادامه می دهد. او با سختی محض، سرخوردگی از شکست، تنهایی، سخت کوشی و ناامیدی مقابله می کند تا در نهایت به مقام اول می رسد.

حتماً به این مطلب هم نگاهی بیندازید >>  راز موفقیت و هنر انتخاب کردن-درس7

شما باید این واقعیت را درک کنید که تنها راز موفقیت از طریق انجام پیوسته ی کارهای معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج و بعضی وقت ها نظم و ترتیب های سخت روزانه ای ست که در طول زمان، مرکب شده اند. در ضمن، بدانید که نتایج مد نظر، زندگی دلخواه و شیوه ی زندگی رویایی تان وقتی اتفاق می افتد که اثر مرکب را به خدمت بگیرید. اگر اصولی را که در این درس های راز موفقیت به آن ها پرداخته شده است، به کار بندید، پایانی خوش و افسانه ای برای خودتان ایجاد می کنید.

راز موفقیت هانیه توسلی success way

راز موفقیت هانیه توسلی success way

در یک مصاحبه تلوزیونی خانم هانیه توسلی (بازیگر سینما و تلوزیون) می گفت که اهل همدان است و آنقدر عاشق تئاتر و سینما بوده که برای تماشای  کارهای جدید، مسیر طولانی همدان به تهران را آن هم به تنهایی مسافرت می کرده و بالاخره با تلاش خود به دنیای سینما و تلوزیون راه یافته و به موفقیت هایی هم دست پیدا کرده است. حال آیا شما حاضر هستید برای عشق و علاقه خود به خودتان زحمت بدهید و از این شهر و آن شهر در حال تردد و مسافرت و تلاش باشید؟ آیا واقعا در حال جنگیدن برای رسیده به آرزوهای خود هستید. اصلا قدمی برداشته اید؟! اغلب مردم فقط دوست دارند آرزو کنند و هیچ تلاشی در کار نباشد. مطمئن باشید راز موفقیت هلو برو تو گلو کار نمی کند. اگر اشتیاق سوزانی در کار نباشد، اگر نیرویی که شما را از جا بکند تا خواب را از چشمان شما برُباید، در کار نباشد، به دنبال راز موفقیت گشتن، خیال باطلی بیش نیست.

جمله معروفی از شکسپیر نویسنده انگیسی است که بسیار جای تامل دارد:

یا به قدر آرزوهایت تلاش کن و یا به قدر تلاشت آرزو کن.

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

Success way.راز موفقیت و قرعه کشی

اگر تلاش منو و شما در حد مورچه ای باشد و آرزوهای ما هم اندازه فیل!! خب معلوم است نتیجه کار ما به کجا ختم خواهد شد.

دوست عزیز تصمیمانی؛ من به همت شما عزیزان دل بسته ام و می دانم که تغییر را شروع کرده اید. فقط نا امید نشوید و ادامه دهید. راز موفقیت شما روزی زبان زد خاص و عام می شود. فقط شروع کنید و کم نیاورید. اگر احساس خستگی و ناامیدی در دل دارید بدانید این طبیعی است و جزوی از امتحان مقاومت برای پیروزی است.

پس با هم و در کنار هم به پیش …

برای درک راز موفقیت و شروع موفقیت در زندگی و کسب و کار، پیشنهاد می کنم ابتدا مینی دورۀ هدف گذاری و برنامه ریزی شخصی سرنوشت یک رویا را از اینجا دانلود کنید.

نظرات ارزشمند شما بسیار برای ما و دیگر دوستان هم موثر است و هم آموزنده. نظر یادتون نره.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این مطلب امتیاز دهید)
Loading...
منبع: سایت تصمیمان

حتما نگاهی به مطالب مرتبط زیر بیندازید

نظرات:

 1. morteza

  سلام، بعد از مدت ها این مطالب رو دیدم و خیلی ازشون خوشم اومد. راه کاراتون تو کارای روزمره و دیدگاه ها خیلی موثره. ممنون به خاطر تلاشتون.

  پاسخ
 2. jadoo

  سلام جناب آقای موسوی خدا قوت،مدت هاست که احساس می کنم باید بابت تمام مطالب و دوره ای از محصولاتتان که ماه ها پیش تهیه کردم تشکر کنم،واقعا نمی شد که نسبت به لطف و کمک های ارزنده شما بی تفاوت بود و خودم رو ملزم می دونستم که یک تشکر ویژه بکنم و خداقوت بگم به شما،و مخصوصا یک تشکر دیگه دارم از طرز پاسخ گویی هاتون به نظرات بازدیدکنندگان که محترم باحوصله متین و مودبانه هستش که نشان از محترم بودن جنابعالی دارد.از خدا موفقیت های بیش از پیش جنابعالی رو خواستارم.

  پاسخ
  1. مدیرسایت

   سلام بر شما دوست عزیز.
   خدا را شکر که هرچند اندک مطالب در مخاطبین تاثیرگذار بوده.
   در پناه خدا موفق و پیروز باشید.

   پاسخ
 3. Arshavir

  باسلام وخسته نباشید،ممنون از شما و با راه کارهای شما من الا خیلی هدف هامو استارت زدم ولی امان از زخم زبان اطرافیان بخصوص وقتی به مشکلات مسیر هدف میرسی و موندم چی جواب بدم و چیکار کنم

  پاسخ
  1. مدیرسایت

   سلام بر شما دوست عزیز.
   حرف مردم هیچ اهمیتی ندارد. اگر بخواهید جواب همه رابدهید تمام زندگی شما تلف خواهد شد. فقط با کسانی مشورت کنید که در زندگی به موفقیت هایی رسیده اند. افراد عادی فقط حرف می زنند.
   با امید به خداوند مهربان به پیش …

   پاسخ
 4. زهرا

  ممنون از شما
  واقعا خوب بود و برای من که یه مدت بود بی هدف شده بودم و وقتم رو بیهوده میگذروندم یه نقطه شروع بود.
  مطالب قبلی رو نخوندم هر چند برام ارسال شده بود اما از همین امروز تصمیم گرفتم که یک بار دیگه برای رسیدن به اهدافم بلند شم و برنامه ریزی کنم و امیدوار باشم به روزهایی که در پیش دارم.

  پاسخ
 5. yasaman

  سلام مطالبتون واقعا عالیه و البته کاربردی.و من با اعتماد و اطمینان اونها رو دنبال می کنم. ممنون

  پاسخ
 6. success

  خیلی عالی بود.متاسفانه شرکت ها با استفاده از بی انگیزگی جوونا و سراب رسیدنشون به ثروت یک شبه ، پول زیادی برای خوشون به دست آوردن.کلا هر رسانه ای میخواد مخاطبش رو به هدفی که مد نظر داره بکشه و این ماییم که تصمیم میگیریم ابزار اونا برای ثروتمندشدنشون بشیم یا نه.
  ممنون از تصمیمان

  پاسخ
 7. آوا

  موفقیت همان گونه که شما فرمودید مقوله ای است که در دراز مدت حاصل می گردد و تلاش و عشق مستمر و پایدار را می طلبد. طبیعیست در طی این مسیر بسیاری ناهمواریها که یک نوع آن انتقاد عوام است نیز پیش میاید. اما صرفا کافیست با علاقه و ابرام بیش از پیش تنها به دور نما و نتیجه مطلوب فکر کرد و راه خود را بدون دخالت منتقدان که به نادرست و صرفا با علایق شخصی، قصد سد راه شدن دارند، پیمود. قطعا سختی راه بسیاری اوقات ممکن است عشق را کمی کمرنگ نماید و ادامه مسیر را موقتا به تعویق بیندازد اما فردی موفق است که حتی پس از وقفه نیز به مسیر خویش بازگشته و ادامه راه را با جدیت بیشتری پی گیری نماید.

  پاسخ
 8. وحید

  سلام دارم به مدیر عزیز و همه دوستانی که مطالب سلیتو دنبال میکنن!یه برنامه ایی هست شبکه ورزش به اسم «فوتبال ۱۲۰ »که هر هفته من میبینمش اونجا گفته بود به کسانی که در ۹۰٪برنامه ها در مسابقات smsایی شرکت کنن در اخر یه ماشین به قید قرصه برنده میشن ولی من شرکت نکردم تا الان چون یه جورایی اینو میدونستمولی خب این دفعه دیگه مطمئن شدم _:)دست شما درد نکنه

  پاسخ
 9. sh.k

  سلام
  مثل همیشه بی نظیر بود!!!
  اصل و واقعیتی رو عنوان کردید که چه بخواهیم و چه نخواهیم باید آن را بپذیریم.
  بخت آزمایی و شانس هیچوقت هیچکس را به جایی نمیرساند!
  باز هم ممنون از مطالب فوق العاده‌ی شما.
  منتظر مطالب بعدی هستم.
  موفق باشید

  پاسخ

لطفا نظر خود را بگویید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *