رازهای موفقیت –شما 100 % مسئولید-درس دهم

رازهای موفقیت –شما 100 % مسئولید-درس دهم

رازهای موفقیت –شما 100 % مسئولید-درس دهم

رازهای موفقیت بسیاری از مردان و زنان خود ساخته ای را در طول زندگی بررسی کرده ام، در لابلای رازهای موفقیت آنها یک صفت فوق بارز به چشم می خورد و آن پذیرش کامل مسئولیت زندگی است. اینکه من چون در کشور دیگری نیستم، پدر و مادر درست و حسابی نداشتم، فقر و فلاکت نگذاشت درس بخوانم و… فقط و فقط یک مادۀ مخدر آرامش بخش برای فرار از مسئولیت است. اگر به همین یک نکته توجه ویژه ای داشته باشید در مدت دو تا سه سال، تغییرات خیلی بزرگی در زندگی تان اتفاق خواهد افتاد و دوستان و خانواده تان به سختی«شخصیت قدیمی تان»را به یاد می آورند.

بسیاری از مردم می پرسند: «در یک رابطه عاشقانه، ما چند درصد مسوول هستیم؟» همه فکر می کنند رابطه 50 -50 است، در صورتی که این هم یک فریب است.

بعضی دیگر می گویند: «60-40» و دلیل می آورند که شما باید نسبت به طرف مقابل، کار بیش تری انجام دهید. مگر نه این که روابط عاشقانه روی بخشش و فداکاری بنا می شوند؟

اما همانطور که در رازهای موفقیت گفتیم باید بدانید که مسئولیت شما در رابطه عاشقانه (صد،صفر) است. یعنی شما باید 100درصد مسوولیت رابطه را قبول کنید و در قبال آن انتظار دریافت هیچ چیزی نداشته باشید. فقط وقتی یک رابطه عاشقانه موثر خواهد بود که شما 100 درصد مسوولیت آن را بر عهده بگیرید. طرف مقابل هم اگر 100 درصد مسوول باشد رابطه بسیار محکم می شود. در غیر این صورت، رابطه ای که بر مبنای شانس و احتمال بنا شده باشد، و منم و منم در آن دخیل شود، همیشه در معرض فاجعه است و خراب شدن.»

رازهای موفقیت

رازهای موفقیت

شاید شما انتظار شنیدن چنین حرفی را نداشتید، ولی به زودی متوجه خواهید شد که همین درک ساده، زندگی شما را متحول خواهد کرد و این از رازهای موفقیت بزرگان است. اگر همیشه برای هر چیزی که تجربه می کنم 100درصد مسوولیت را بپذیرم؛ یعنی کاملا مسوولیت همه ی انتخاب ها و رفتارهایم را به عهده بگیرم، در این صورت قدرت در دستان خودم خواهد بود و همه چیز به خودم بستگی خواهد داشت. من مقابل هر کاری که انجام داده ام یا نداده ام و طرز واکنش هایم به اتفاقاتی که برایم رخ داده اند، مسوول هستم.

حتماً به این مطلب هم نگاهی بیندازید >>  موفقیت -درس اول

می دانم که فکر می کنید مسوولیت زندگی تان را به عهده گرفته اید، ولی وقتی به اعمال و رفتار خیلی از مردم جهان نگاه کنید، می بینید که انگشت اتهام سمت دیگران دراز می کنند، خودشان را قربانی می دانند، دیگران را سرزنش می کنند و از شخص دیگری یا دولت انتظار دارند که مشکلات شان را حل کنند. اگر تا به حال برای دیر رسیدن به جایی، ترافیک را سرزنش کرده اید، در این صورت شما هم 100درصد مسوولیت شخصی را نپذیرفته اید. دیر رسیدید چون دیر راه افتادید و یا پیش بینی لازم را نکرده بودید. همکارتان ارائه را خراب کرد؟ آیا نباید پیش از تحویل دادن، یک نگاهی به آن می کردید؟ با نوجوان غیر منطقی تان رابطه دوستانه ای ندارید؟ کتاب ها و کلاس های جالب خیلی زیادی وجود دارند که به شما در حل این مسئله کمک می کنند.

شما به تنهایی مقابل کارهایی که انجام می دهید و نمی دهید، یا نحوه ی واکنش به اتفاقاتی که برای تان رخ می دهد، مسوول هستید. این طرز فکر قدرت بخش، زندگی بسیاری از افراد موفق را به شکل اساسی، متحول کرده است. شانس، شرایط یا موقعیت مناسب، چیزهایی نبودند که مهم باشند. یادمان باشد که به خودم بستگی داشت که چه چیزهایی مهم باشند یا نباشند. آزاد بودم تا هر کاری را که دوست دارم، انجام دهم. اهمیتی نداشت چه کسی رییس جمهور شود یا وضعیت اقتصاد چقدر بد باشد یا مثلا فلانی چه بگوید، چه کار کند یا نکند، چون من هنوز هم 100درصد در کنترل خودم بودم. با انتخاب این که از قربانی بودن در گذشته، حال و آینده رها باشم، به موفقیتی فوق العاده می رسیدم. من برای کنترل سرنوشت ام، قدرت نامحدودی داشتم.

و این یکی از مهمترین رازهای موفقیت در تمامی دوران های تاریخ است.

رازهای موفقیت

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این مطلب امتیاز دهید)
Loading...
منبع: سایت تصمیمان

حتما نگاهی به مطالب مرتبط زیر بیندازید

نظرات:

 1. GHAZAL

  با سلام
  موضوع خیلی جالب و مهم و تامل برانگیزیه مخصوصا بخش مسئولیت (صد،صفر) در روابط عاشقانه
  سپاسگزارم

  پاسخ
 2. sh.k

  سلام
  این درس هم مثل بقیه حرف نداشت.
  فوق العاده بود
  حتماً امتحان میکنم و منتظر نتایجش خواهم بود.
  امیدوارم که همیشه موفق و سربلند باشید
  یک دنیا ممنون از اینهمه مطالب فوق العاده مفیدتون

  پاسخ

لطفا نظر خود را بگویید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *